Egyéb

Orbán: az EU nem építheti jövőjét a bevándorlásra

Orbán: az EU nem építheti jövőjét a bevándorlásra

2011. 04. 01.

„Európa vesztésre áll a nagy civilizációk népességi versenyében”, mivel a népesség öregszik és fogy, fogalmazott a magyar kormányfő, megnyitva a miniszterek értekezletét. Összevetette az Európai Unió 65 százalékos foglalkoztatási mutatóját az Egyesült Államok 75 és Kína 85 százalékos rátájával. Statisztikai adatokat hozott fel az EU-tagállamok elöregedésére, melyek szerint 2050-re az EU-ban a 14 éven aluliak létszáma a mai 100 millióról 66 millióra csökken, a munkaképes korúak száma 331 millió helyett 268 millió lesz, miközben a 65 éven felüliek aránya a mai 17 százalékról 31 százalékra emelkedik.

 

Megfordítani a demográfiai trendet

A versenyképesség erősítéséhez meg kell fordítani ezt a demográfiai trendet, mert hiába a versenyképesség, ha elfogynak a munkaképes polgárok, hívta fel a figyelmet Orbán. „A versenyképesség első feltétele, hogy legyünk, hogy legyenek emberek, akik a jobb állapotban lévő civilizációkat sikerrel hívják ki versenyre” – fogalmazott a kormányfő.

„Ne kerteljünk, a mi közös hazánk, Európa vesztésre áll a nagy civilizációk népességi versenyében” – mondta Orbán Viktor. Hangsúlyozta, hogy „a családok helyett az EU nem építheti a jövőjét a bevándorlásra”, „a társadalmak hosszú távú kiegyensúlyozott, békés működése érdekében fontos, hogy a társadalmak újratermeljék magukat külső segítség nélkül”.

 

Család és értékteremtő munka

A miniszterelnök legitimnek nevezte az olyan társadalompolitikát, amely nyíltan a több gyermek vállalása előtt álló akadályokat megszüntetésére irányul. „Egyensúlyt kell teremteni a család és az értékteremtő munka között” – tette hozzá. Úgy vélte, hogy a kormányzatoknak nem életformákat kell ráerőltetniük az egyénekre, hanem lehetővé tenni, hogy a szülők a lecsúszás veszélye nélkül választhassanak a gyermeknevelés és a munkavállalás között.

Orbán méltatta a családtámogató magyar jövedelemadó-rendszert, és közölte, hogy azt a készülő új alkotmány is védelem alá fogja helyezni. Dicsérte a francia családpolitikát is, kiemelve annak hosszú távú kiszámíthatóságát, a kormányváltozásoktól való függetlenségét.

A magyar miniszterelnök javasolta, hogy az Európai Unió deklarálja a családok évének 2014-et, az ENSZ 1994-es nemzetközi családi évének 20. évfordulója alkalmából.