2010. 06. 10.
Deutsch Tamás emlékeztetett, hogy első alkalommal került sor az Európai Parlament, illetve a Régiók Bizottságának magyar képviselői közötti személyes és közvetlen egyeztetésre, amely egyben a jövőbeni rendszeres közös munka és együttműködés alapját is jelenti. Az egyeztetésre közös kezdeményezésre, a magyar nemzeti delegáció meghívására került sor azzal a céllal, hogy a magyarországi régiók brüsszeli küldöttei személyesen tájékozódjanak az Európai Parlamentben folyó jogalkotási és politikai munkáról, amely közvetlenül érinti a hazai regionális fejlesztések jövőjét.
Deutsch Tamás előadásában kiemelte, hogy a brüsszeli intézményekben megkezdődött a 2014 utáni regionális politika kereteinek és perspektíváinak érdemi megvitatása. A néppárti képviselő hangsúlyozta, hogy az Uniónak az elmaradottabb régiók felzárkóztatására elkülönített kohéziós forrásai az uniós költségvetés meghatározó tételét képezik, ezért már jelenleg is intenzív viták és egyeztetések folynak ezen források mértékének megtartásáról az elkövetkezendő, 2014 után kezdődő uniós pénzügyi tervezési időszakban.
A megbeszélésen elhangzott, hogy a regionális politikájában új kezdeményezésként megjelent az ún. makro-régiók koncepciója, amelynek keretében a Duna térségének közös fejlesztésére is stratégiát alakítanak ki az Európai Unióban. Az új Duna Stratégia Magyarország számára kulcsfontosságú európai ügy lesz, különös tekintettel a 2011 első félévében esedékes soros magyar uniós elnökségre. Deutsch Tamás hangsúlyozta, hogy mindezekre tekintettel a jövő egyik nagy kihívása magyar szempontból, hogy a kohéziós politika hosszú távon se veszítsen a súlyából az Unió kiadásai között. A kohézió fenntartása Európában egyben valamennyi uniós tagállam távlati gazdasági érdekét is szolgálja, húzta alá Deutsch Tamás.
A Régiók Bizottsága az Európai Uniónak konzultatív testülete, melynek feladata a helyi és regionális érdekek képviselete az Unió döntéshozatali folyamatában. Feladatát általában az Európai Bizottság, esetenként az Európai Parlament felkérésére vélemények megalkotásával, illetve saját állásfoglalások kiadásával látja el. A Régiók Bizottságának 24 magyar tagja van.