2011. 05. 25.
A május végi ülésnek külön jelentőséget adott, hogy a szakbizottság meghallgatta az Európai Számvevőszék új tagjelöltjét, a svéd Hans Gustaf Wessberget, majd titkos szavazással döntött az alkalmasságáról, valamint szavazott a Chatzimarkakis-jelentésről, mely az Európai Unió 2012. évi költségvetésével kapcsolatos intézményközi tárgyalások megkezdése szempontjából bír kiemelt jelentőséggel. A szakbizottság napirendjén szerepelt az Európai Számvevőszék egyik különjelentése is, amelynek jelentéstevője Deutsch Tamás volt.
A néppárti politikus az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) irányításáról szóló 2/2011-es számú európai számvevőszéki különjelentéshez kapcsolódó előterjesztés felelőse volt. Az Európai Számvevőszék 2005-ben az általa lefolytatott vizsgálatot követően az OLAF működésének hatékonyabbá tételét célzó javaslatcsomagot készített. A 2011-es különjelentésük és Deutsch Tamás európai parlamenti jelentése is abból a célból készült, hogy áttekintsék a korábbi ajánlások végrehajtását, illetve további lépések megtételére tegyenek javaslatokat az Európai Csalás Elleni Hivatalnak. A legtöbb probléma tovabbra is a szervezet irányítási és ellenőrzési rendszerével van. Az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Szakbizottsága, valamint az Európai Számvevőszék illetékes tagja, Louis Galea is támogatásáról biztosította Deutsch Tamás ajánlásait. Az Európai Bizottság jelenlévő képviselői a két jelentésben megfogalmazott javaslatok végrehajtására tettek ígéretet.
A Szakbizottság május 25-ei ülésén közmeghallgatást tartott, melynek témája az uniós intézményekben elkövetett korrupciós és összeférhetetlenségi ügyek vizsgálata és a hatóságok részére az ilyen esetekről információkat szolgáltató munkatársak védelme volt. Az ülésen a témában elismert szakemberek, jogászok, egyetemi professzorok szólaltak fel, valamint olyan korábbi uniós köztisztviselők számoltak be tapasztalataikról, akik maguk is nyújtottak információt ilyen csalási ügyek felderítése érdekében.
A Szakbizottság május 25-én tartotta szokásos éves együttes ülését az Európai Számvevőszék tagjaival, ahol a következő évi zárszámadási eljárás menetrendjét rögzítették, valamint megvitatták a már lezárt mentesítési eljárások során szerzett tapasztalatokat.