2013. 09. 18.
A szakbizottsági ülésen a Az Európai Unió Rendészeti Együttműködési és Képzési Ügynökségre (Europol) vonatkozó rendelet felülvizsgálatát vitatta meg a szakbizottság. A jelentéstevő Inés Ayala Sender képviselő beszélt az Europol és az Európai Rendőrakadémia (Cepol) lehetséges összevonásáról is. A két uniós ügynökség összevonásának kérdése már többször a szakbizottság napirendjén szerepelt, ám a képviselők többsége a kezdeményezést nem támogatta. A spanyol jelentéstevő elmondta, hogy az Europol és a CEPOL fúzióját ő sem támogatja, ám egy erősebb együttműködést az Európai Unió legfőbb rendőri szervei között elképzelhetőnek tart.
Az OLAF, a CEPOL és az Europol operatív együttműködésének erősítését a német Ingeborg Graessle is támogatta, felszólalásában azonban kiemelte, hogy a Rendőrakadémia Europollal történő összevonását a legmesszemenőbbekig támogatja és javaslata szerint a CEPOL, mint Europol Akadémia folytathatná tovább képzési tevékenységét.
A szakbizottsági ülésen napirenden szerepelt egy tanulmány, mely a fenntarthatóság szempontjából vizsgálta a strukturális és kohéziós alapok keretében a vállalkozásoknak nyújtott támogatások hatékonyságát, valamint az Európai GNSS Ügynökség létrehozásáról szóló 912/2010/EU rendelet módosítása is.
Az ülés utolsó napirendi pontján az Európai Számvevőszék jelen lévő tagjának, a szlovén Milan Martin Cvikl jelenlétében vitatták meg az 5/2012. számú szávevőszéki különjelentést, mely arra a kérdésre kereste a választ, hogy az Európai Integrációs Alap és az Európai Menekültügyi Alap mennyiben járul hozzá hatékonyan a harmadik országok polgárainak integrációjához.