Európai Parlament

Deutsch: Nem vagyunk bepókhálózott konzervatívok

Deutsch: Nem vagyunk bepókhálózott konzervatívok

2014. 03. 09.

Deutsch Tamás szerint az európai parlament nagyobb legitimációját eredményező magasabb részvételi arány elértésben is szerepe lehet annak, hogy a brüsszeli törvényhozás pártjai idén előre megnevezték jelöltjüket az Európai Bizottság élére. A Fidesz európai parlamenti képviselője az Európai Néppárt kiszemeltjét, Jean-Claude Juncker volt luxemburgi miniszterelnököt olyan államférfinak tartja, aki az eurózóna országait tömörítő csoport vezetőjeként már eddig is komoly eredményeket ért el a válságkezelésben.

"Ő azon politikusok közé tartozott, akik személyesen is hozzá tudtak járulni, hogy meglepően gyorsan és igen komoly eredményekkel tudott 2008-2009-et követően maga az unió is olyan döntéseket hozni a válság elmélyülésének lassítására. A magunk mögött hagyott egy-két esztendőben pedig a válságból való kilábalás intézményei, feltételei, döntései is megszülettek" – mutatott rá a politikus.

Deutsch Tamás szerint Jean-Claude Juncker képes lenne a válság komplex kezelésére.

"Ő világ életében annak az elképzelésnek volt a képviselője, hogy ez a pénzügyi válság valójában egy sokkal mélyebb gazdasági, szociális, súlyos társadalmi hatásokat is megmutató válság. Az ebből való kilábalásnak pedig az egyedüli járható útja a pénzügyi stabilitás helyreállítása mellett olyan gazdasági növekedést ösztönző és ezzel egyidejűleg munkahely-teremtő döntések meghozatala, amit nem lehet csak a tagállami kormányokra bízni, vagy tőlük elvárni, hanem az uniónak is ilyen, gazdaságélénkítő döntéseket kell hoznia" – fejtette ki Deutsch Tamás.

A Fidesz európai parlamenti képviselője szerint a május 25-i európai parlamenti választás sok szempontból példa nélküli lesz, hiszen ezen a voksoláson már 28 tagállam több mint 300 millió választópolgára járulhat az urnákhoz.

Deutsch Tamás emlékeztetett arra, hogy Horvátország csatlakozása miatt Magyarország a 2004-es 24 és 2009-es 22 helyett már csak 21 képviselőt küldhet az uniós törvényhozása.

"A Magyarország elleni uniós támadások bizonyították, hogy nem mindegy, kik lesznek ők" – tette hozzá a képviselő, aki szerint a hazai közvéleménynek és a médiának sokkal többet kellene foglalkoznia az állampolgárokat közvetlenül érintő uniós ügyekkel.

Deutsch Tamás arról is szót ejtett: két jó oka is van arra, hogy miért használja politikusként ennyire aktívan a Facebookot és a Twittert. Az egyik az, hogy van egy korosztály, akit már csak a különböző internetes közösségi oldalakon lehet elérni.

"Olyan mértékben első számú hírforrássá, információszerzési forrássá vált a közösségi média elsősorban a fiatal korosztályok életében, hogy ha ezt a csatornát a politikai élet szereplői a véleményük, álláspontjuk, a világról vallott nézeteik ismertetésére, a gondolataik elmondására nem használják, akkor az ezen a csatornán keresztül tájékozódó választók jelentős részét a politikai diskurzusból, a normál politikai közbeszédből kirekesztik" – mutatott rá az EP-képviselő.

Duetsch Tamás emlékeztetett arra, hogy a korszerű politikusok a rádió és a televízió megjelenésekor is kihasználták az új médiumok által nyújtott lehetőségeket. A másik ok pedig, amiért intenzíven kommunikál a Facebookon és a Twitteren, az az, hogy rendkívül bosszantja a balliberális gondolkodók szerinte minden alapot nélkülöző kulturális felsőbbrendűsége.

"Azt mondják, hogy ezt a modern valamit, ami az internet világa, a közösségi médiumok világra, ezt ők tudják egyedül jól használni, és itt vannak ezek a maradi, bepókhálózott gondolkodással bíró konzervatívok, jobboldaliak. Azt akartam megmutatni, hogy ez egyszerűen nincs így . Engem mindenfajta nagyképűség, beképzeltség , orrfennhordás, amikor ennek semmiféle alapja nincsen, rendkívül bosszant, ezért szerettem volna a magam szerény eszközeivel élve bizonyítani, hogy ez nem így van" – fogalmazott Deutsch Tamás.

A fideszes európai parlamenti képviselő ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a közösségi oldalakon keresztül sem csupán a fiatalokhoz akar szólni, hanem bárkihez, aki időt szán rá, hogy megismerje a véleményét egy-egy üggyel kapcsolatban.