2012. 12. 04.
Az est szervezője az EPP, a brüsszeli magyar nagykövetség, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség, a Magyar Hullám Közéleti Társaság és a Székely-Hargita Alapítvány volt, ahol a meghívott vendégek pódiumbeszélgetést folytattak Mindszenty József érsek születésének 120., Raoul Wallenberg svéd diplomata születésének 100. évfordulója alkalmából. A december 4-én a brüsszeli Magyar Házban megtartott esemény témája Magyarország küzdelmeinek bemutatása volt a 20. századi diktatúra embertelenségei ellen, amelyet ezen két meghatározó személyiség életútjának tükrében adtak elő.
A kedd esti megemlékezésen Deutsch Tamás európai parlamenti képviselő mellett dr. Kiss-Rigó László megyéspüspök, dr. Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközösség vezető rabbi, dr. Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgató és dr. Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkár, illetve dr. Horváth Attila jogtörténész, PPKE JÁK egyetemi docens is részt vettek.
Ahogyan azt dr. Kovács Tamás Iván brüsszeli magyar nagykövet nyitóbeszédében elmondta, az 1914-1990 közötti időszakot a nemzeti és nemzetközi szocializmus által fémjelzett totális diktatúra jellemezte, melynek árnyékában élt egész Európa. Az a tény, hogy Wallenberg a magyarországi üldözöttek védelmébe állt, és Mindszenty, mint a modern katolicizmus képviselője – ahogyan dr. Schmidt Mária nevezte -, a nyilasokkal szembeszállt, példaértékű cselekedetre vall.
Az est a Wallenberg-év brüsszeli záróeseménye volt.