2014. 05. 17.
A Délvidéki Házban tartott rendezvényen B. Nagy László, a Fidesz országgyűlési képviselője megköszönte „azt az összetartást, együttműködést és akaratot, ami az országgyűlési választások gyönyörű eredményéhez vezetett.” A május 25-ei európai parlamenti választások kapcsán a kormánypárti politikus úgy fogalmazott, „nagyon komoly választás előtt állunk”.
Szeretnénk folytatni azt a politikát, amit a kormány az elmúlt négy évben végzett, és ennek a folytatásnak egy fontos állomása a május 25-ei választás, ugyanis nem mindegy, hogy hazánkat milyen politikusok fogják képviselni Brüsszelben. Együttműködnek-e az ottani parlamenttel, vagy mint az előző ciklusban, kívülről támadják és gyalázzák Magyarországot – hívta fel a figyelmet B. Nagy László.
A fideszes honatya fontosnak nevezte, hogy szoros együttműködés alakuljon ki Magyarország és Brüsszel között, amihez az kell, hogy azokat a képviselőket szavazzuk be az Európai Parlamentbe, akik a Fidesz-KDNP nemzeti listáján szerepelnek. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, a nemzeti lista segítségével hosszú idő után „megadták annak lehetőségét, hogy a Kárpát-medence érdekei is képviselve legyenek”. Ez – mint hozzátette – „lelkileg nagy jelentőséggel bír minden határon inneni és túli magyarnak.”
Tisztelettel kérek mindenkit, hogy május 25-én is menjen el voksolni, és szavazzon a Fidesz-KDNP listájára. Azokra, aki ismét a mi érdekeinket képviselhetik – intézte szavait az egybegyűltekhez B. Nagy László.
Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő, aki a 4. helyen szerepel a Fidesz-KDNP nemzeti listáján, az országgyűlési választásokat érintően kiemelte, az egyéni választókerületi jelöltekre leadott szavazatok is közrejátszottak abban, hogy végül „azt a fantasztikus, történelmi választási sikert tudták elérni 2014. április 6-án, amelynek köszönhetően ismét kétharmados parlamenti felhatalmazással tudja végezni törvényalkotó munkáját a Fidesz és a KDNP frakciószövetsége.”
A politikus az Európai Uniót „közös reményeink, vágyaink álmaink, céljaink remek megvalósulási keretének” nevezte. Emlékeztetett, a 2014-es európai parlamenti választás a harmadik a sorban; az előző kettőnél a Fidesz szerepelt a legeredményesebben. Deutsch Tamás szerint „szép lenne a mesterhármas”, azaz, ha a harmadik választáson is győznének, ami már „önmagában bearanyozná május 25-e estéjét”.
Az európai parlamenti képviselő arról beszélt, Magyarország szinte a csodával határos módon tudott elkerülni egy gazdasági összeomlást 2010-ben, ahová nyolcévnyi szocialista kormányzás után jutott. Felidézte, hazánk gazdasági teljesítménye 2004-es uniós belépését követőn egészen 2010-ig egyre rosszabb volt, csökkent az ország gazdasági teljesítőképessége, és a szocialista kormányok tevékenysége miatt Magyarország kilenc évig túlzottdeficit-eljárás alatt állt, mert nem sikerült három százalék alatt tartani az államháztartási hiányt.
Deutsch Tamás az elmúlt négy év eredményei közül kiemelte, hogy 300 ezer új munkahely jött létre Magyarországon, ami „egyre több polgár számára teszi lehetővé, hogy saját munkája jövedelméből tudjon egzisztenciát teremteni”. A fideszes EP-képviselő a legfőbb „nemzetpolitikai célkitűzésnek” a teljes foglalkoztatottságot nevezte meg, vagyis „olyan helyzetet teremteni a gazdaságban, ahol mindenki, aki dolgozni akar, képzettségének, lehetőségeinek megfelelő munkahelyhez jusson”.
Deutsch Tamás kitért rá, Herczog Edit szocialista EP-képviselő saját honlapján büszkélkedett azzal, hogy a Magyarországot elítélő Tavares-jelentés elsősorban képviselőtársai, Göncz Kinga és Tabajdi Csaba érdeme, elfogadtatásáért pedig az egész EP-frakciójuk küzdött. A fideszes politikus szerint, amennyiben bármely más uniós tagállamban előfordult volna, hogy „valaki hebrencs módon egy ilyen csúf hatalmi manővert bevall, elárulja önmagát”, annak, haladéktalanul távoznia kellene a közéletből.
Nem a szervilizmus bajnokai járnak jól az Európai Unióban – jelentette ki Deutsch Tamás a szocialista európai parlamenti képviselők tevékenységére és viselkedésére célozva, akik – mint kifejtette – azt a stratégiát képviselik, hogy ők nem szólnak bele a nagyok dolgába, inkább mindig megkeresik, ki a legnagyobb és a legerősebb, és annak a pártjára állnak, függetlenül attól, hogy az a magyar érdek mellett, vagy ellen cselekszik.
Az Európai Unió nem a nagyok játéka, hanem a nagyok, a közepesek és a kicsik közös együttműködése – jegyezte meg az előző gondolattal összefüggésben Deutsch Tamás, aki emlékeztetett Orbán Viktor miniszterelnök beiktatatási beszédére, amelyben az Európai Unióval kapcsolatban azt mondta „aki nem ül a vacsoraasztalnál, ne lepődjön meg, ha az étlapon találja magát”. Mi azt szeretnénk, hogy a magyar polgárok érdekeinek képviselőiként ott üljünk a vacsoraasztalnál. Amit a szocialisták és a Jobbik csinál, ahhoz vezet, hogy ha akarják, ha nem, időről időre mindig az ő közreműködésükkel Magyarország érdeke az étlapon szerepel – húzta alá a fideszes EP-képviselő.
Deutsch Tamás elmondása szerint, „ha a mi érdekeinkkel ellentétes törekvésekkel szemben mi magunk nem védjük meg önmagunkat, akkor nem fognak sem a dánok, sem a lengyelek, sem a szlovének, sem senki más.” Magunknak kell ezt megtennünk – mutatott rá a politikus.
A Fidesz-KDNP nemzeti listája kapcsán kiemelte, azzal, hogy a felsorolásban kárpátaljai és vajdasági magyar jelölt is szerepel, a nem uniós tagsággal bíró országokban élő határon túli magyar közösségek érdeke is megjelenhet az Európai Unióban. Hozzátette, hisz abban, hogy „a magyar nemzet határokon átívelő újraegyesítésének legnagyszerűbb lehetősége maga az Európai Unió.”
Deutsch Tamás hangsúlyozta, a hivatalba lépő régi-új kormány azt a filozófiát vallja, hogy "szelíd, mosolygós, de kíméletlen következetességgel áll ki a magyar érdekek mellett és a magyar ügy sokszor európai dimenziójú problémáinak megoldása mellett elkötelezett." Ez a mi közös feladatunk, ezért üzenjük Brüsszelnek, hogy tiszteletet a magyaroknak, ezért teszünk meg mindent annak érdekében, hogy az egyenlő elbánás elvét élvezve, semmilyen uniós forrást ne vegyenek el tőlünk, és ezért teszünk meg mindent azok ellen, akik le akarnak járatni a magyar nemzetet akár itthon, akár külföldön – zárta szavait a fideszes európai parlamenti képviselő.