2015. 12. 08.
Az Európai Parlamenti képviselője kifejtette, Gyurcsány Ferenc újabb korrupciós ügye ismét egy olyan botrányos eset, ami világossá teszi: a volt miniszterelnök célja, hatalmával és pozíciójával visszaélve, személyes gazdagodása és politikai pártjának közpénzekből való finanszírozása.
Az unió szabályainak értelmében az Altus nem is indulhatna ilyen közbeszerzésen – mutatott rá. Emlékeztetett, az Európai Bizottságtól az Altus már kapott egy másfél milliárd forintos, majd most két konkrét szerződéssel összesen közel negyedmilliárd forintos megbízást.
A botránysorozatnak még közel sincs vége – fűzte hozzá, leszögezve, a Fidesz-frakció mindent megtesz ennek megállításáért.
Elmondta, az unió jogi normáiban komoly összeférhetetlenségi szabályok érvényesülnek, ilyen a politikai összeférhetetlenség is. Ma az unióban egyedül Gyurcsány Ferenc az az aktív pártpolitikus, akinek 100 százalékos tulajdonában lévő cége ennek ellenére elindulhat az Európai Bizottság által kiírt közbeszerzésen – hívta fel a figyelmet.
Az Európai Unió csalás elleni hivatala (OLAF) nem hajlandó reagálni erre az unió jogszabályait egyértelműen megsértő ügyre, olyan közbeszerzési döntéseket hozva, amire pedig megalapozottan használható lenne a korrupciós ügy kategória – jelentette ki.
Annak ellenére, hogy egészen az Európai Parlamentig érnek el az Altus botrány hullámai, az OLAF füle botját sem mozdítja – fogalmazott.
Kifejtette, az OLAF ezen a héten szakmai tanácskozást rendez Budapesten, pénteken a magyar kormány képviselője fogja felhívni az ügyre a munkatársak figyelmét, felszólítva őket a szükséges tisztázó lépések megtételére.
Szólt arról is, hogy Gyurcsány Ferenc egy ATV-s interjúban előre bejelentette, újabb megbízásokat kapnak az Európai Bizottságtól. Saját maga vallotta be, hogy az új megbízást jó előre lezsírozta – fogalmazott.
Összefoglalásként Deutsch Tamás leszögezte, mindent megtesznek annak érdekében, hogy ennek a korrupciós sorozatnak vége legyen. Felháborító, hogy az Európai Bizottság illetékes főigazgatósága – egyedüliként az unió történetében – rendjén valónak tartja, hogy Magyarország elmúlt 25 évének legkorruptabb kormányát vezető volt miniszterelnöke, aktív pártpolitikusként uniós közpénzeket nyerjen – húzta alá.
Emlékeztetett, Gyurcsány Ferenc az elmúlt két évben 21,5 millió forinttal támogatta saját vagyonából pártját, a DK-t. Mint mondta, ez a vagyon többek között abból hízott, hogy 2013-ban és 2014-ben az Altus Zrt-ből 250 millió forintnyi osztalék jövedelmet vett fel.
Deutsch Tamás arra is felhívta a figyelmet, hogy a megbízás érintettje Lengyelország, ahol a kormányzópárt a nemzeti-konzervatív Jog és Igazságosság pártja. Mi sem természetesebb, minthogy az elfogulatlansására büszke Európai Bizottság a lengyel regionális fejlesztési politika operatív programjainak a hatékonyságát egy bukott magyar baloldali pártpolitikus tulajdonában álló cég vezette konzorciumra bízza – jelentette ki.
Eljött az idő, hogy az OLAF megtegye a szükséges lépéseket, ne ellenzéki proklamációk alapján megfogalmazott feljelentgetésekkel foglalkozzon, hanem tényleges korrupciós ügyekkel – zárta szavait.
fidesz.hu